Jak zvířátka přežila zimu - Exkurze 1.A do střediska ekologické výchovy

 

Kam to děti z 1.A jdou? Inu do pobočky brněnské ZOO, která se nachází kousek pod hradem Špilberk. V bývalé prachárně (sklad střelného prachu) se nyní konají zajímavé akce a výukové programy.


001

Nejprve děti vyslechly pohádku a pomohly ztracenému zajíčkovi dostat se zpět domů. Přitom se dozvěděly spoustu zajímavostí o lesní zvěři, jejich životu a také něco o tom, jaké stopy to které zvíře zanechává.

002

A hned po té, si mohly vyzkoušet co si z pohádky zapamatovaly. Každé dítě dostalo svůj vlastní Stopář  a do něj k obrázkům zvířat, měly dát správné razítko.

003

Razítka jsou velmi povedená. A prsty se umyjí.

004

Pak došlo na velmi zajímavou činnost a to odlévání stop. Bylo třeba důkladně rozmíchat sádru.

006

A pak ji nalít do kelímku s plastelínou v níž byla stopa otisklá.

007v

A zatímco tuhla sádra na topení, přišla za dětmi návštěva. A to ne ledajaká. Každý si mohl vyzkoušet jaké to je hladit ježka.

008

A kromě hlazení se děti zase dozvěděly něco zajímavého o tom jak ježek žije.

009

Ježek však nebyl jediným zvířátkem s kterým se děti setkaly. Vzápětí ho vystřídal králík.

010

Po  přestávce se zvířátky, bylo potřeba se zase pustit do práce. Dalším úkolem, bylo napodobit chůzi zvířat. Třeba tzv. šňůrování lišky! Udržet všechny končetiny v jedné řadě není jen tak.

011

Na závěr si děti zahrály na stopaře a snažily se najít na zahradě Hlídky obrázky zvířat. Takový menší trénink než to zkusí na ostro v lese.

012

Úspěšní stopaři zajíce.

013

A pak procházkou na tramvaj a hurá zpět do školy!

 

Nahoru
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Uložit nastavení