Pojďme společně hrát, zpívat, muzicírovat…

V letošním roce se k dalším mezinárodním hudebním dnům přidává úplně nový, nejmladší, Evropský den pro hudební výchovu (EuDaMus), který připadá na 15.3. Myšlenkou tohoto počinu je především zvýšit povědomí o důležitosti a smysluplnosti hudební výchovy a jejího postavení v rámci plnohodnotného vzdělávání dětí a mládeže. EuDaMuS je organizován na místní, národní a mezinárodní úrovni na podporu osobní, sociální a kulturní hodnoty hudebního vzdělávání.

Tento nový svátek iniciovala EAS (Europen Association for Music in School), aby umožnila oslavit učitelům, dětem a rodičům obor Hudební výchovu.

Záštitu v ČR převzalo MŠMT, spoluorganizátorem je Společnost pro hudební výchovu ČR. S nadějí, že se tato událost stane inspirativní každoroční tradicí, oznamujeme téma "Síla hudby" pro oslavu 1. ročníku.

Naše škola byla oslovena přímo národním koordinátorem panem PhDr. Markem Sedláčkem, Ph.D. a MTA, jestli by nebyla ochotna se aktivně podílet na prvním ročníku tohoto svátku a nenatočila společnou píseň „hymnu“ EuDaMus 2022 – Together, která zazní na virtuální akci EuDaMus 15.3.

 S radostí a poctou jsme tuto jedinečnou nabídku přijali a na Bílé hoře jsme již v únoru s DPS Petrklíč hymnu natočili a těšíme se na 15.3.

Mgr. Michael Ratislav

sbormistr

1

DSC 3837

20220210 160810 712

20220210 161646 649

Nahoru
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Uložit nastavení