Dne 19.1. jsme si pozvali do školy v rámci projektu Šablony III  dva odborníky z praxe - nevidomou paní Petru  Bezákovou, která ve svém volném čase pořádá besedy pro děti na téma: „Jak vidím, když nevidím?“ a jejího kolegu, který se živí výcvikem vodicích psů. Nevidomá paní lektorka nám popovídala o překonávání různých životních překážek, o svém životě s vodicím psem Angelem. Pan Skácel zase mluvil o zkušenostech s výcvikem těchto psích pomocníků, společnost mu dělal pes Marvel, který se právě účastní výcviku. Děti i paní učitelky získaly novou zkušenost v překonání bariéry při vzájemném kontaktu s nevidomou osobou. Následně si děti zkoušely plnit úkoly - zkoušku zraku, sluchu, hmatu, čichu a chuti.

DSC 8661 web

DSC 8656 web DSC 8659 web

DSC 8658 web DSC 8646 web

DSC 8640 web DSC 8644 web

DSC 8649 web DSC 8647 web

 

 

Nahoru
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Uložit nastavení