Cesta za slabikářem 1.A

Děti z 1.A. už zvládly celou Živou abecedu a tak na ně čekalo v pátek 10.12. malé překvapení - Cesta za tajemným pokladem!
Nejprve musely prokázat, že už znají nějaká ta písmena.

001

Paní učitelka pro ně nachystala rébus, slovní smyčku. Nejprve bylo potřeba si vysvětlit o co jde. Ti kteří dávali pozor měli tak velkou výhodu.

002

005

Kdo se nelení tomu se zelení. V tomto případě tedy žlutí, správně složená smyčka (poslední slabika navazuje na první) z navazujících slov.

003

Počtářské dovednosti prověřil obávaný protivník. Pokémon Pikachu!

007

008

Za pomoci kartiček, kostek a hlavně počítání síly útoku byl však poražen a vydal tak první stopu k pokladu!

009

Kde jen může být další stopa?

Á! Tady!

010

Na druhé straně kartičky byla další nápověda, cesta pokračovala v šatnách! A ze šaten honem do jídelny.  Děti hledaly tak rychle a urputně, že je fotoaparát nestíhal.

013

A způsobná, klidná chůze po chodbě byla nad jejich možnosti. Napětí se stupňovalo a honem do herny ŠD!

014

Chvíle hledání v nesprávné herně, pouze dvě děti si všimly, že stopa s číslem 5 visí na dveřích herny druhé.
Nakonec poklad přeci jen našly a rukou společnou  vyzvednuly velkou a těžkou krabici! Copak se v ní asi ukrývá!

015

Tipy na obsah byly různé, od bonbónů přes hračky až po playstation. Sladkosti tam byly a kromě nich i...

016

Slabikář!

017

Každý po jednom si převzal od paní učitelky slabikář jako symbol toho, že už je z něj opravdový školák. A až zvládnou celý slabikář budou z nich čtenáři!

018