Výuka venku aneb učení na Stránské skále
Ve čtvrtek 17.9. vyrazila třída 3.C do přírody, učit se venku. Počasí nám vyšlo ukázkové. Chtěli jsme prozkoumat okolí školy, ale zároveň mít i pěkný výhled. Proto jsme zvolili Stránskou skálu.
Navázali jsme na loňský podzimní projekt o našem městě a tentokrát jsme se na něj podívali více z výšky.
Děti zavzpomínaly a na kopci společně pojmenovaly většinu významných brněnských staveb, které jsme ze Stránské skály viděli. Zaměřili jsme se i na blízké okolí.
V běhacím diktátu děti ve skupinách získaly chybějící slova, aby si mohly přečíst základní informace o Stránské skále, která je chráněnou přírodní památkou. Společně jsme si vysvětlili, co to znamená.
Děti se také seznámily s mapou a buzolou a dokázaly vyjmenovat hlavní světové strany. Ve skupinách pak zkoušely určovat sever.
Pátrali jsme také po rostlinách, které tu rostou a živočiších, kteří zde žijí. Mimo drobný hmyz a ještěrku jsme objevili i stádo ovcí.
Vyjde-li nám ještě v následujících týdnech pěkné počasí, určitě opět vyrazíme učit se ven. Má to smysl.
Mgr. Radka Vozničková

DSC 5818     DSC 5863