Během dvou střed, 4. a 11. prosince 2019 se v oblasti kariérového poradenství našim žákům z obou osmých tříd dostalo možnosti vyzkoušet si opravdovou práci se dřevem.
Navštívili jsme lekci polytechnické výchovy v lužánecké pobočce Legato v Kohoutovicích. Každý z žáků měl k dispozici pracovní místo vybavené potřebným nářadím a materiálem a po instruktáži se všichni se zaujetím pustili do výroby motýlků či stojánků na mobilní telefon. Dvě hodiny práce, trpělivost, soustředění, pečlivost, ochota se něco naučit přinesly svoje ovoce. V rukách dětí vyrostly stojánky dekorované rozličnými způsoby, dřevěné motýlky coby pánský doplněk nebo dívčí vlasová ozdoba.
Všichni žáci hodnotili akci jako velmi přínosnou - seznámili se s novými činnostmi, mnozí objevili svoji kreativitu, zručnost, ochutnali dobrého pocitu z úspěšné práce, naučili se mnoho nového.
Někteří uvažovali nad možností živit se nějakým řemeslem, někteří oceňovali získané dovednosti, které mohou zúročit v běžném životě.
A všichni vítají naše další plánované akce v oblasti polytechnické výchovy.

Mgr. Alexandra Hlavatá
                                                           leg.1               leg.2        leg.3