ferda mravenec Ferda mravenec1

                                                         ferda mravenec2

 

Projektový den ke 120. výročí narození Ondřeje Sekory

Ferda Mravenec je postava, která provází svými příběhy již několik generací, proto jsme se rozhodli, že s dětmi oslavíme 120.výročí narození jeho autora, brněnského rodáka, Ondřeje Sekory, projektovým dnem.

Žáci druhých a třetích tříd se zábavnou formou seznámili s nejznámějšími postavičkami a příběhy pana Sekory. Zahráli si ve skupinkách běhací diktát, kdy museli najít 8 slov, umístěných ve třídě a jejím nejbližším okolí. Slova doplnili do příběhu z Ferdovy abecedy, ve kterém se dozvěděli, jak písmenkům ubližujeme, píšeme-li je nesprávně. Dále si poskládali puzzle vytvořené ze Sekorových ilustrací, prohlédli si mnohá vydání Sekorových knih; v rámci prvouky, za využití dataprojektoru, mohli i sami porovnat, že postavy ze Sekorova Ferdy Mravence jsou inspirovány skutečnými brouky, které můžeme v přírodě vidět.

Děti zhlédly krátké filmy od Hermíny Týrlové a třídy 3.B a 3.C měly v rámci projektu besedu s paní knihovnicí, zaměřenou na tvorbu O.Sekory.

Některé děti a  paní učitelky se převlékly za Ferdu Mravence, což se líbilo nejen dětem zúčastněných tříd.

Projektovým dnem vzpomínka na pana Sekoru, popularizátora přírody, zdaleka neskončila, z knihy Ferda Mravenec si budeme číst každý týden v rámci hodin čtení.

Radka Vozničková   

Nahoru

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookies.