Žáci sedmého ročníku si v pátek 26.9. 2018 ověřili v praxi svoje znalosti z nejstarší vědy vůbec, a to geografie, zejména praktické geografie, která je vysoce  propojujícím oborem zaměřující se nejen na samotné zeměpisné znalosti a dovednosti, ale také na historické návaznosti a celkově vývoj krajiny
plný změn a důležitých událostí. Žáci se tak  naučili základy používání GPS navigace v terénu, sledovali vytyčenou trasu podle zadaných bodů navigačního systému, na stanovištích plnili ve skupinách úkoly, které jim připravili asistenti naší školy, budoucí učitelé geografie. Bílá hora v Židenicích sloužila žákům jako živá učebnice.
Slunečné podzimní počasí nám přálo a pohled z Bílé hory na Brno byl  příjemným ukončením výuky geografie v terénu.

bh bh1

bh2 bh3

bh4 bh5

bh6                                                                                                                                                          bh7