Travňáci

Travňáci neboli travní hlavy

K jaru patří zelená, po bílé či bohužel častěji šedé a hnědé zimě, začne zas všechno růst, zelenají se lístky na větvích a raší nová tráva. A aby děti mohly pozorovat jak taková tráva roste vyrobily si v družině oblíbenou jarní dekoraci - travňáka! Můžete si jednoho také zkusit vyrobit, Ukážeme vám jak na to!

 

travnihlava01

Nejprve je potřeba si na ruku navléci silonkovou ponožku, nebo prostě jen kus ustřihlé punčochy. Na dlaň pak dát trochu namočených travních semen a hezky je přikrýt hlínou.

 

travnihlava02

Pak se silonka stáhne z ruky, semínka a hlína je pěkně na dně. Začnou se přidávat pilny, díky kterým získá travňák svůj vzhled a objem.

 

travnihlava03

Piliny kam se podíváš.

 

travnihlava04

Náplň je potřeba řádně umačkávat.

 

 

travnihlava06

A když je hlava naplněná, udělá se uzel a dodělají se detaily. Nalepí se oči, vytvaruje nos a nakonec se i nakreslí pusa.

 

 

travnihlava00

A je hotovo!

 

Že se nám travňáci, ale povedli? Teď už je jen potřeba je doma pečlivě zalévat, aby se hezky zazelenali!

travnihlava07

 

Nahoru
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Uložit nastavení