Karneval v ŠD

Ke konci zimy patří neodmyslitelně karneval. I když tradice masopustu se čím dál tím víc vytrácí, řádění v maskách zůstává dětskou oblíbenou činností.

Hned po příchodu do družiny se děti převlékly do masek. A byly to masky velmi rozmanité! Většina dětí si vlastoručně vyrobila aspoň třeba škrabošku či jiný doplněk kostýmu.

karneval01

Sešli se hned 4 Spidermeni! Účasnili se i další superhrdinové.

karneval03

A o chvíli později se přidaly  další děti. Většina dalších fotografií, bude bohužel rozmazaná. Neboť děti si karneval užívaly a byly stále v pohybu!

karneval04

Protože Šmoulí párty začíná!

karneval05

Kdo se nevlezl na koberec tancoval třeba i před monitorem.

karneval06

"Just dance" je prostě just dance.

karneval08

Ale karneval nebyl jen o tanci. Děti spolu i různě soutěžili, třeba kdo první poskládá tradiční masopustní průvod. Kdo udělá za minutu nejvíc skvrn na předloze Strakatého. A nebo kdo první poskládá masopustní koláč.

karneval09

Za odměnu dostali vždy všichni soutěžící drobnou sladkost a děti posílené cukrem řádily vesele dál. A tak vyrazil veselý vlak. Cukr se musí spálit

karneval02

A pak ještě společné foto na památku. Tři verze, aby každé dítě mělo šanci aspoň na jednu fotografii, kde nebude rozmazané.

karneval10

karneval11