Workshop na ZŠ Krásného – EU a život v Bruselu

Workshop na ZŠ Krásného – EU a život v Bruselu

Začátkem dubna měli žáci 9. ročníků možnost setkání a diskuse se studentkou 3. ročníku oboru Finance na PEF Mendelovy univerzity v Brně, Markétou Mlčúchovou. Díky své bakalářské práci Alternativní příjmy rozpočtu EU byla studentka pozvána do Evropské komise v Bruselu k osobnímu setkání s komisaři Generálního ředitelství pro rozpočet EU. Žáci naší školy tak měli možnost seznámit se jinak než pomocí učebních textů s fakty o EU, jejím fungováním, životem komisařů a europoslanců. Motivující byly právě osobní zkušenosti studentky, její postřehy a znalosti daného prostředí. Právě pro žáky 9. ročníků bylo v rámci dalšího studia vhodné slyšet, že být zodpovědný při studiu má své opodstatnění a je možné tak i získat studijní stáž v institucích EU.