Kam na výstavu? Umění na vlastní oči... 

Tentokrát jsme s žáky sedmých tříd navštívili nově otevřenou expozici v Místodržitelském paláci, Brno předměstí  Vídně. Na začátku nás čekalo příjemné překvapení, procházka zrcadlovým bludištěm, kde jsme si mohli prohlédnout sochy ze všech stran. Součástí výstavy je  také  interaktivní hra v podobě animovaného videa, kde se ocitáme v ateliéru Hanse Makarta společně s jeho žákem Hanušem Schwaigerem. Házením míčku získáváme slavná díla do své soukromé sbírky. V dalších sálech se prolíná volné i užité umění 19. století. Hledáme vazby a spojitosti mezi Brnem a Vídní. Obdivujeme sochy, obrazy, dobový nábytek, sklo, porcelán či textil. V posledním sále jsme ohromeni kolosálním obrazem Jožky Úprky- Jízda králů, nábytkem Dušana Jurkoviče, Adolfa Loose a Josefa Hoffmanna. Na konci zhlédneme ještě grafiky vídeňského malíře Gustava Klimta a Egona Schieleho. Rozhodně si tuto výstavu nenechte ujít ani vy. Já se na ni chystám ještě jednou s našimi malými výtvarníky z Atelieru K.

Jaroslava Zapletalová

 

   7.A2  7.A1

                                                                         Vystava

Nahoru

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookies.