Halloween v družině

Pro dnešní děti je Halloween už naprosto běžný svátek, neřeší zda je původní (tedy převzatý před pár stoletími) nebo převzatý před pár lety. Prostě je. A to jim stačí.  A mají vlastně pravdu, svátků není nikdy dost.

A jak ho správně oslavit? Rozhodně jsou potřeba dýně. Nejprve je tedy potřeba se domluvit, jak má taková strašidelná dýně správně vypadat a nakreslit tedy její návrh.

Hall 001

A pak jen překreslit vítězný návrh na dýni a pustit se  do vyřezávání!

Hall 002

Na vyřezávací nožík byla fronta, chtěl si to zkusit každý.

Hall 003

Hall 005

Kdo nevyřezával oči či ústa dostal jinou neméně důležitou činnost. Dýně bylo potřeba důkladně vydlabat.

Hall 004

A protože né každý má možnost si dát vyřezanou dýni před dveře, vyrobili si všichni malé dýně ze samotvrdnoucí hmoty na výzdobu v pokojíčku či obýváku.

Hall 006

K Halloweenu patří krom dýní i koleda a žertíky. Největší žertík si na děti nachystala paní vychovatelka Olga. Strašidelná krabice plná kdoví čeho. Tak co? Kdo by se nebál a a zanořil ruku do slizu, pavučin (vata) a plastového hmyzu? Ze začátku si troufl málokdo!

Hall 007

Hall 008

Ovšem, když ostatní děti viděly, že odvážlivce nic nekouslo a naopak si z krabice vytáhli něco na zub, dokázaly přemoci svůj strach a odměnu si vytáhnout také!

Hall 009

Hall 010