Čistota půl zdraví

Každý rok se snažíme vést děti k hygienickým návykům. Letos to není jiné, jen to i samy děti berou vážněji a zodpovědněji.

Na rukách dětí je razítko (z DM drogerie, určeno a atestováno k potisku rukou). Pokud si pravidelně myjí ruce, zmizí, než půjdou večer spát.

Neumyté ruce mohou vést  k nákaze nejednou nemocí. Děti zakreslují na ruce na papíře  "bacily" nemocí, bakterie, špínu. Zkrátka vše co se bojí teplé vody a mýdla.
A aby to nebylo jen nezáživné povídaní, zpestřili jsme to menším pokusem  na základě přírodních zákonů.

Obrázek se vložil do fólie, na kterou děti překreslily obrys rukou.  Po té se fólie s obrázkem vložila do "kouzelné" vody a ejhle! Bakterie i viry byly náhle pryč!

Inu  vlastnost vody - zrcadlení- dělá divy. Po vytažení folie se zase obrázek na papíře pochopitelně  objevil. Pokus zaujal všechny.

Protože roušky jsou dnes velké téma, zahrály si děti na módní návrháře a zkusily nakreslit takové roušky jaké by se jim líbily.