Čistota půl zdraví

 

Každý rok se snažíme vést děti k hygienickým návykům. Letos to není jiné, jen to i samy děti berou vážněji a zodpovědněji.

Na rukách dětí je razítko (z DM drogerie, určeno a atestováno k potisku rukou). Pokud si pravidelně myjí ruce, zmizí, než půjdou večer spát.

 

Neumyté ruce mohou vést  k nákaze nejednou nemocí. Děti zakreslují na ruce na papíře  "bacily" nemocí, bakterie, špínu. Zkrátka vše co se bojí teplé vody a mýdla.
A aby to nebylo jen nezáživné povídaní, zpestřili jsme to menším pokusem  na základě přírodních zákonů.

Obrázek se vložil do fólie, na kterou děti překreslily obrys rukou.  Po té se fólie s obrázkem vložila do "kouzelné" vody a ejhle! Bakterie i viry byly náhle pryč!

 

 

Inu  vlastnost vody - zrcadlení- dělá divy. Po vytažení folie se zase obrázek na papíře pochopitelně  objevil. Pokus zaujal všechny.

 

 

 Protože roušky jsou dnes velké téma, zahrály si děti na módní návrháře a zkusily nakreslit takové roušky jaké by se jim líbily.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru
Nastavení cookies
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Povolit vše.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Umožňují nám sledovat návštěvnost a způsob používání stránek. Díky tomu můžeme stránky optimalizovat tak, aby se vám s nimi lépe pracovalo.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Uložit nastavení