I do České republiky se před několika roky dostal typický anglosaský lidový svátek Halloween, který se slaví 31.10., den před křesťanským svátkem Všech svatých. Nejen děti se s radostí převlékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti.

Název  HALLOWEEN vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Podívejte se, jaké kostýmy zvolily děti v družině a jak se jim podařilo podzimní tvoření.

Halloween                             Halloween1                                        Halloween2

Halloween3

Halloween4